- SiROTČiNEC -

31. srpna 2009 v 11:04 |  FiLMY


http://th08.deviantart.net/fs45/300W/f/2009/114/1/c/The_Orphanage_by_ivanbuzz.png

Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller
Mexiko / Španělsko, 2007, 100 min

Režie: Juan Antonio Bayona
Herecké obsazení: Belén Rueda, Fernando Cayo, Geraldine Chaplin, Mabel Rivera, Edgar Vivar, Roger Príncep

↓VíCE V CELÉM ČLÁNKU↓

RECENZE:

Laura strávila nejšťastnější roky svého dětství v sirotčinci na mořském pobřeží, spolu s vychovatelkami a spolubydlícími, kteří jí milovali jako vlastní sestru. Po 30-ti letech se spolu s manželem Carlem a synem Simonem vrací na místo kde vyrůstala. Chce si splnit svůj sen, zrenstruovat a znovu otevřít opuštěný sirotčinec jako domov pro postižené děti. Nové záhadné prostředí vzbudí v sedmiletém Simonovi představivost a v jeho hlavě se začínají spřádat fantazijní představy. S blížícím se dnem otevření nového domova narůstá napětí mezi Laurou, Simonem a Carlem. Carlos začíná být skeptický a nevěří Simonovým představám. Laura se však pomalu přesvědčí, že něco tajemného a strašidelného se nachází v domě, něco čekající na vhodnou příležitost způsobit zlo jejich rodině.

VLASTNí NÁZOR:

Osobně se mi film ohromně líbil. Nedá se to ale přímo nazva hororem. Ve filmu je napětí až do konce, což se mi velmi líbí. Dokáže polekat a je zajímavý i příběhem.. A opravdu málo "hororů" má konec s happy endem .. Opravdu doporučuji :)

HODNOCENí:

10/10

OHLASY:

GALADRIEL → Po dlouho dlouhé době se objevil horor, kde netečou potoky krve, nepadají hlavy po stovkách, ale přitom svojí tajemnou atmosférou rozehranou na minimálním prostoru dokáže uržet napětí a několikrát diváka pořádně polekat. A přestože scénář není zas tak moc originální a půjčuje si nápady z vícera podobných filmů, jeho zpracování se povedlo na výbornou, navíc Belén Rueda je výborná jako hysterická matka, která dodává hororu navíc ještě nový rozměr směřující spíš k dramatu. Jak si vše vyložíme je jen na nás, přestože na konci dostaneme dostatečně uspokojující racionální vysvětlení.

ARX → Výborně natočené drama s opravdu místy velmi mrazivou atmosférou. Musím se přiznat, že v určitých chvílích sem skutečně ani nedýchal. Skvěle zahraná role Laury v podání Belén Ruedy. Z filmu je znát rukopis práce Guilerma Del Tora a pokud se Vám líbil Faunův Labyrint, tak i zde nemůžete šlápnout vedle. 90%

DJKOMA → Sirotčinec není klasický horor, ale spíše film o hledání matky s výbornou atmosférou a několika mrazivými momenty, které bohužel nestačí k otitulkování filmu jako hororu. Kdo čeká krev nebo hromadu strachu měl by raději jít na jiný film, protože toho se určitě nedočká. Vedle dobré hudby a ne zrovna nejoriginálnějšího příběhu se režisér a hlavní postava snaží udržet diváka v obavách a očekávání, což se daří tak na půl. Škoda propracovanějších momentů, které by se hodili do opravdového hororu a málo originality, kterou nezachraňuje ani závěr.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama